«ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ – ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΙΔΑΣ

Στο πλαίσιο προγράμματος  «Διάδοση και ανάπτυξη του αθλήματος της Αντισφαίρισης (Tennis)» στα Δημοτικά Σχολεία», την Παρασκευή 4 Δεκεμβρίου 2015, έγινε παρουσίαση του προγράμματος, σε όλες τις τάξεις του Σχολείου μας, από τον Τεχνικό Σύμβουλο της Ελληνικής Φίλαθλης Ομοσπονδίας Αντισφαίρισης (Ε

.Φ.Ο.Α.) και υπεύθυνο για την ανάπτυξη της Αντισφαίρισης στη Γ΄ Ένωση Σωματείων Αντισφαίρισης Κεντρικής Μακεδονίας, κ. Αδαλόγλου Μιχάλη.

Η συνεργασία του με τ
ους μαθητές, τους εκπαιδευτικούς των τάξεων και τον γυμναστή του Σχολείου υπήρξε υποδειγματική.

Στην παραπάνω εκδήλωση 107 παιδιά, μαθητές του σχολείου μας, είχαν την ευκαιρία να παίξουν, να διασκεδάσουν και να γνωρίσουν το όμορφο άθλημα της Αντισφαίρισης.

Για το λόγο αυτό, ο Δ/ντής, οι δάσκαλοι και οι μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Πατρίδας, αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε και δημόσια τον κ. Αδαλόγλου Μιχάλη, ο οποίος με ανιδιοτέλεια, κοινωνική και παιδαγωγική ευθύνη προσέφερε τις γνώσεις του, υπηρετώντας με υπευθυνότητα το απόφθεγμα : «νο?ς ?γιής ?ν σώματι ?γιε?».

Για το Δημοτικό Σχολείο Πατρίδας,

Λάζαρος Σουλίδης