Ευχαριστήρια επιστολή

6/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΙΔΑΣ                                                                        Πατρίδα  03   /  02   / 2014

ΠΡΟΣ:

Κ. Γκάσιο Αλέξανδρο

ΘΕΜΑ: «Ευχαριστήρια επιστολή»

Την Παρασκευή 24 Ιανουαρίου 2014, ύστερα από πρόσκλησή μας,  πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου μας επίσκεψη του Δασολόγου και επιστημονικού συνεργάτη της Κυνηγετικής Ομοσπονδίας Μακεδονίας και Θράκης, κύριου Αλέξανδρου Γκάσιου, στα πλαίσια  προγράμματος περιβαλλοντικής εκπαίδευσης της Δ΄και Ε΄ τάξης του σχολείου μας, με γενικό θέμα : » Το Δάσος».

Αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε θερμά τον κύριο Γκάσιο, ο οποίος ανταποκρίθηκε πρόθυμα στο κάλεσμά μας κι έκανε στα παιδιά μια λεπτομερή παρουσίαση, διάρκειας δύο διδακτικών ωρών, με θέμα :

» Τα Ελληνικά δάση και τα ζώα που κατοικούν σε αυτό».

Κατά τη διάρκεια της παρουσίασης μας μίλησε για τα φυτά και τα ζώα των δασών μας, μας φανέρωσε κάποια μυστικά τους, ενθουσίασε τους μαθητές μας και ύστερα από παράκληση  αυτών, δεσμεύτηκε να κάνει μια δεύτερη επίσκεψη στο σχολείο μας, κατά την οποία θα απαντήσει σε όλα τα ερωτήματα τους σχετικά με τα Ελληνικά Δάση.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ από τους  μαθητές της Δ΄και Ε΄τάξης του σχολείου μας, καθώς επίσης και από τον Διευθυντή και τις υπεύθυνες εκπαιδευτικούς των τάξεων, κυρίες,  Βαϊτση Ουρανία  και Παπαδοπούλου Σοφία.

Για το Δημοτικό Σχολείο Πατρίδας,

Ο